Zimą w górach bezpieczeństwo na szlaku – cykl wykładów

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy. Zima zbliża się wielkimi krokami, a my na Camp4 rozpoczynamy cykl wykładów i na warsztat bierzemy zimową turystykę wysokogórską.

Jako eksperci pojawią się Magda Nowak instruktor Szkoły Wspinania Camp4 oraz Adam Latusek znany Wam z warsztatów wspinania w rysach. Obydwoje wprawieni w zimowych warunkach i świetni wspinacze. Magda zdobywała doświadczenie w górach Europy, Azji i USA, Adam natomiast przetrwał zimę na Antarktydzie w polskiej stacji im. Arctowskiego. W cyklu czterech wykładów wprowadzą Was w arkana sztuki zimowego zdobywania gór. Wy następnie bazując na zdobytej wiedzy będziecie mogli bezpieczniej i lepiej zaplanować swoje wyprawy w wielu aspektach: kondycji, sprzętu, ekspozycji na zimno, lawin oraz taktyki, a także dopasować długość i trudność trasy do swoich umiejętności i doświadczeń. Wykłady będą miały formę interaktywną – masa zdjęć, filmików i prezentacja sprzętu. Sprzęt na wykłady dostarczy ALPIN SKLEP.

Tematy wykładów:

1/ 24.11 (pt) g, 20.30 – “Nie ma czegoś takiego jak zły warun, jest tylko niewłaściwy ubiór, czyli wszystko o odzieży na wyjście w góry”

2/ 30.11 (cz) g, 19.00 – “Odpowiedni sprzęt i jego dobór, czyli o tym czego nie nosić w plecaku”

3/ 07.12 (cz) g, 19.00 – “Jak zjeść wszystkie pompki, czyli o przygotowaniu kondycyjnym i żywieniu w górach”

4/ 15.12 (pt) g, 19.00 – “Tyle powrotów co wyjść – taktyka, dobór celów i realne zagrożenia”

Dodatkowo atmosferę podgrzewać będzie gorąca herbatka lub kawa do wyboru.

Wstęp: wejściówka 20 zł. Osoby, które przyjdą się powspinać zapraszamy również na prelekcję.