Ściana wspinaczkowa Warszawa Ursynów

Camp4 – centrum wspinaczkowo – sportowe wyposażone jest w kilka hal, w których zlokalizowane są ściany wspinaczkowe do 11 metrów wysokości.

W hali nr 1 (tej najbliżej recepcji) znajduje się ściana wysokości 9 m i jest ona dedykowana początkującym wspinaczom. Wyposażona jest w automaty do asekuracji, które zapewniają szybki dostęp do ściany, a użycie ich nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Każdy może z nich skorzystać już po kilkuminutowym instruktażu. Na 220 m2 panelu przygotowaliśmy 18 stanowisk dostosowanych również do bardziej zaawansowanej asekuracji (dolnej i górnej). Ściana wyposażona jest w różnorodne formacje – przewieszki, płyty, zacięcia, filary – które świetnie nadają się do treningu techniki wspinania. Najlepsi routsetterzy wytyczyli 60 dróg wspinaczkowych dla początkujących.  Drogi są regularnie zmieniane, dzięki czemu o monotonii nie może być mowy 🙂

W hali nr 2 znajduje się najnowszą realizacja (2019 rok), ściana wysokości 11 m i powierzchni 500 m2. Jest to ściana bardzo nowocześnie zaprojektowana pod względem proporcji, formacji i designu. Na pewno jest to jedna z najciekawszych realizacji w Polsce w ostatnim czasie. Wyposażona jest w 36 stanowisk i aż 100 dróg. Drogi zmieniane są regularnie i układane przez najlepszych warszawskich routesetterów. Ściana nie posiada automatów, dlatego niezbędna jest umiejętność asekuracji na wędkę. Do każdego stanowiska można również wspiąć się z dolną asekuracją wpinając się w linie ekspresów. Skorzystaj z kursu wspinaczkowego i naucz się wspinać z dolną asekuracją. Kursy prowadzą instruktorzy Szkoły Wspinania Camp4

Pierwsze kroki na ścianie

Podczas pierwszych wizyt na Camp4 zapraszamy do korzystania z automatów, które zapewniają całkowite bezpieczeństwo. Jeśli spodoba się Wam wspinaczka następnym krokiem  jest skorzystanie z godzinnego instruktażu wstępnego na wędkę. Ten tradycyjny sposób asekuracji wymaga obecności partnera, z którym zamieniamy się rolami. Raz jesteśmy wspinaczami, a raz asekurującymi. Lina – którą wspinacz przywiązuje do uprzęży –  doprowadzona jest do niego od góry. Jest to najbezpieczniejszy z tradycyjnych sposobów asekuracji, ponieważ w chwili odpadnięcia linę napina asekurant i dzięki temu wspinacz od razu zawisa nieruchomo nad ziemią. W system asekuracji na wędkę wyposażony jest każdy tor wspinaczkowy na ścianie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy jak najszybciej nauczył się asekuracji na wędkę i mógł cieszyć się z możliwości wspinania każdą linią na ścianie (Uwaga! Automaty znajdują się tylko w kilku sektorach na ścianie).  W programie:

  • budowa oraz nauka zakładania uprzęży,
  • wiązanie ósemki (stosowanej do łączenia liny z uprzężą),
  • nauka asekuracji z zastosowaniem przyrządu asekuracyjnego.

Szkolenie prowadzą instruktorzy Szkoły Wspinania Camp4. Na instruktaż można zapisać się pojedynczo lub większych grupach. Prosimy rezerwować termin przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, w recepcji ściany (tel.: 22 8471176).