Camp4 – największe centrum wspinaczkowo – sportowe w Warszawie

Nazwa naszego obiektu nawiązuje do kultowego obozu wspinaczkowego mieszczącego się w Parku Narodowym Yosemite w Stanach Zjednoczonych. El Capitan oraz Half Dome to najbardziej znane ściany skalne tamtego rejonu. Kształt ścian wspinaczkowych oraz użyte kolory zostały tak zaprojektowane, aby przypominały widok na tę legendarną dolinę.

Ursynowska hala wspinaczkowo – sportowa Camp4 wysposażona jest w 1500 m2 ścian wspinaczkowych oraz wielofunkcyjne boiska sportowe.

Proponujemy Państwu możliwość uprawiania wszystkich halowych dyscyplin wspinaczkowych:

  • boulderingu – nowa odmiana wspinaczki bez liny po głazach do wysokości 4 metrów z zeskokiem na materac i bezpiecznym zejściem po schodkach lub łatwych stopniach. Dla wspinaczy przygotowano różne poziomy trudności oraz możliwość wspinania wiosną i latem na zewnątrz na specjalnie zadaszonym do tego celu sektorze boulderowym, pow. 120 m2.
  • wspinaczki na ścianie wysokiej na hali nr 1 – tradycyjna ściana dla poczatkujących i wspinających się wysokości 9 m, wyposażona jest w asekurację automatyczną, której zastosowanie jest bardzo proste i nie wymagające kwalifikacji.
  • wspinaczki na ścianie wysokiej na hali nr 2 – ściana wysokości  11 m dla wspinających się i zaawansowanych wspinaczy, gdzie konieczna jest wiedza na temat tradycyjnych metod asekuracji.
  • wspinaczki na ścianie dla dzieci typu Fun Wall  – ściana wysokości 8 m przeznaczona dla dzieci i młodzieży, wyposażona w system asekuracji automatycznej.
  • via ferrata – nowa odmiana pokonywania gór, w której osoby wyposażone w uprząż, kask i lonżę będą mogły pokonywać formacje górskie będąc przypiętym do lin stalowych.

WSPINACZKA SPOSOBEM NA ZDROWE ŻYCIE

Uprawiając wspinaczkę przełamujesz bariery. Budujesz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne

Wspinanie można opisać wieloma słowami. Daje poczucie mocy, satysfakcję. To jedna z najbardziej instynktownych rzeczy, jakie od zawsze wykonuje człowiek.

Trzy zasady alpinizmu: zawsze jest dalej niż wygląda. zawsze jest wyżej niż wygląda. Oczywiście zawsze jest trudniej niż wygląda.

Nasz cel to równowaga. Wspinaczka uczy koncentracji, dążenia do celu i pozwala rozładować stres.

“Człowiek powinien sięgać dalej niż sięgają ręce. W przeciwnym razie po co istniałoby niebo.”
Robert Browning
“Jesteśmy tym co często robimy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem lecz nawykiem”
Arystoteles
“Trening to nie tylko wiedza o tym, co kształtuje Twoje ciało, ale także o tym co je niszczy i nadwyręża”
Bruce Lee
“Mierz swój sukces tym, co musiałeś oddać aby to uzyskać”
Dalaj Lama