1 – dniowy wyjazd wspinaczkowy w Skałki Podkieleckie

Szkoła Wspinania Camp4 zaprasza Was na wypad wspinaczkowy na Górę Stokówkę (k/Chęcin).

REJON

Wapienne skałki na Stokówce (2 km od Chęcin, 195 km od Warszawy) są najbliżej Warszawy położonymi naturalnymi skałami, w których można uprawiać wspinaczkę na wędkę i z dolna asekuracją. Znajdują się tutaj liczne drogi wspinaczkowe (do 20 m wysokości) dla poczatkujących. Pod opieką instruktora Camp4 możecie spędzić przyjemny dzień wypełniony w całości wspinaczką.

DOJAZD (we własnym zakresie)

Na dojazd samochodem musicie poświęcić tylko 2 godziny, drogą dwupasmową w większości autostradą.

PROGRAM

Program zajęć jest dostosowany indywidualnie do każdego z uczestników. Nie musicie mieć większego doświadczenia wspinaczkowego. Ważne, abyście potrafili asekurować przynajmniej na wędkę. Trudności dróg, które pokonujecie na ściance nie ma specjalnego znaczenia. Na wyjazd mogą pojechać poczatkujący jak i zaawansowani wspinacze. Zapewniamy sprzęt z wyjątkiem butków wspinaczkowych. Te możecie wypożyczyć w wypożyczalni Camp4 (20 zł/para).

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Spotykamy się w weekend (sobota lub niedziela) o godzinie 9.30 na stacji benzynowej Slovnaft Partner w Chęcinach. Tutaj czekać będzie na Was instruktor Camp4 Piotr Włodarczyk (instruktor wspinaczki sportowej MSiT, instruktor alpinizmu Klubu Wysokogórskiego Warszawa, posiada 25 lat doświadczenia wspinaczkowego), który jest ekspertem od tego rejonu. Dalej już z Piotrem pojedziecie około 2 km w skałki. Wspinamy się do godziny 16.00. Zaopatrzcie się w prowiant na czas pobytu w skałkach. Po godzinie 16.00 w Chęcinach można zjeść obiad w jednej z tamtejszych pizzerii bądź restauracji (również sprzedaż na wynos). Najpóźniej o 21.00 będziecie z powrotem w Warszawie. Tym z Was, którym spodoba się okolica polecamy przedłużenie pobytu na cały weekend. Z noclegiem nie ma problemu. W Chęcinach i okolicy znajdują się liczne kwatery z szeroką ofertą cenową (booking.com).

Uwaga!

W przypadku złej pogody wyjazd jest przekładany na inny termin.

HARMONOGRAM

9:30 – zbiórka na stacji benzynowej Slovnaft Partner w Chęcinach

9:40 – wyjazd na Górę Stokówkę

10:00 – rozpakowanie sprzętu i zapoznanie z topografią terenu

10:15 – omówienie programu zajęć wspinaczkowych i zasad bezpieczeństwa

10.30 – 16.00 – zajęcia wspinaczkowe

16.15 – spakowanie sprzętu i wyjazd do Warszawy

KOSZT

Koszt wycieczki 450 zł/os. Dojazd do Chęcin i powrót we własnym zakresie.

Ilość osób przypadająca na instruktora: 4

Więcej informacji oraz zapisy: szczepan.glogowski@camp4you.pl, tel.: 501501666