Pierwsze kroki na Camp4

„Wspinaczka jest dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną” 

Szczepan Głogowski
koordynator Szkoły Wspinania Camp4
trener wspinaczki sportowej i wysokogórskiej PZA

25 lat doświadczenia

Oferta naszej Hali Wspinaczkowej skierowana jest zarówno do zaprawionych miłośników wspinaczki, jak i do osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie, między innymi dla dzieci i młodzieży. W hali wspinaczkowej usytuowane są trzy rodzaje ścian: niska (boulder, do 4,5 m wys.), wysoka (hala 1  i 2; 10 m wys.) i FunWall dla dzieci (do 8 m wys.). Na każdym z tych obiektów dorośli i dzieci mogą się wspinać już podczas pierwszej wizyty. Dodatkowym ułatwieniem jest system automatycznej asekuracji, z którego może korzystać nawet osoba nie mająca przedtem żadnego kontaktu ze ścianą. Automaty zapewniają wspinaczowi na ścianie wysokiej pełne bezpieczeństwo bez konieczności korzystania z asekuracji drugiego wspinacza.

Cztery kroki, aby zacząć wspinać się na Camp4
.
Krok 1. Przyjdź o dowolnej porze. Zabierz rodzinę, przyjaciół i mnóstwo zapału. Uwaga! Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia.

Krok 2. Zarejestruj się w recepcji. Zostaniesz poproszony o wypełnienie oświadczenia oraz o opłacenie wejściówki (nielimitowany czas).

Krok 3. Przebierz się w strój oraz zmienne obuwie sportowe lub wspinaczkowe (możesz skorzystać z naszej wypożyczalni).

Krok 4. Zgłoś się do instruktora dyżurnego na instruktaż wprowadzający z zasad korzystania ze ściany niskiej i wysokiej oraz z zasad bezpieczeństwa. Czas: 10 minut. Po odbytym instruktażu wspinaj się, gdzie chcesz i jak długo chcesz, przestrzegając regulaminu ściany. Skorzystaj z pomocy instruktora dyżurnego, który odpowie na każde pytanie.

Co dalej po pierwszej wizycie na Camp4
.
Od samego początku ucz się wspinaczki pod okiem doświadczonego instruktora Szkoły Wspinania Camp4. Zajęcia mogą odbyć się w formie:

Zadzwoń wcześniej do recepcji i umów się na zajęcia.

Asekuracja na wędkę

Jeśli chcesz wspinać się po każdym torze ściany wysokiej na hali 1 i 2, skorzystaj z 60 minutowego instruktażu podczas, którego nauczysz się zakładać uprząż, wiązać węzłem ósemkowym i asekurować partnera. Instruktaż na wędkę wymaga rezerwacji terminu. Rezerwacja szkolenia pod numerem (22 8471176).

Boulderowe początki – w każdą niedzielę o 12.00

Zapraszamy na darmowe zajęcia wprowadzające do wspinaczki.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś się wspinać, albo czułeś się zagubiony podczas pierwszej wizyty na boulderowni, to są to zajęcia dla Ciebie.

Wystarczy, że odwiedzisz naszą halę wspinaczkową, a my pomożemy Ci postawić pierwsze kroki na boulderze.

Uwagi do zajęć:

  • udział w cenie wejścia na ścianę wspinaczkową
  • odbywają się na boulderach (wspinanie bez liny)
  • należy przyjść ubranym na sportowo
  • dla lepszego efektu polecamy przy wejściu wypożyczyć buty wspinaczkowe. Alternatywnie wystarczy wygodne obuwie sportowe (np. tenisówki)
  • zajęcia trwają około półtorej godziny
  • wziąć udział mogą osoby od 16-go roku życia

Zobacz wirtualną wizytę na hali wspinaczkowej CAMP4.