Loading...
O nas 2016-11-11T08:21:39+00:00

CAMP4

Największa hala wspinaczkowa w Warszawie

Nazwa naszego obiektu nawiązuje do kultowego obozu wspinaczkowego mieszczącego się w Parku Narodowym Yosemite w Stanach Zjednoczonych. El Capitan oraz Half Dome to najbardziej znane ściany skalne tamtego rejonu. Kształt ścian wspinaczkowych oraz użyte kolory zostały tak zaprojektowane, aby przypominały widok na tę legendarną dolinę.

Ursynowski CAMP4 ma 1300 metrów kwadratowych powierzchni wspinaczkowej a w niej:

bouldering – nowa odmiana wspinaczki bez liny po głazach do wysokości 4 metrów z zeskokiem na materac i bezpiecznym zejściem po schodkach lub łatwych stopniach. Dla wspinaczy przygotowano różne poziomy trudności.

ściana z liną – tradycyjna ściana z liną na której będzie możliwość wspinania na tzw. wędkę po łatwych drogach. Posiadamy również najnowszy system autoasekuracji Trublue

via ferrata – nowa odmiana pokonywania gór, w której osoby razem z uprzężą i lonżą będą mogły pokonywać formacje górskie. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnej wspinaczki, na śmiałków będą czekać różne poziomy trudności.

Tyrolka – nauka pokonywania odcinków terenu pozbawionego wystarczającej rzeźby, w szczególności przepaści, wąwozów i studni w jaskiniach za pomocą podpięcia wspinacza w uprzęży do wstępnie napiętej liny nośnej rozpiętej między dwoma stanowiskami położonymi w przybliżeniu na jednakowej bądź różnej wysokości.

Funnwall – ponad 20 stanowisk dla najmłodszych po kolorowych formacjach, chwytach, trudnościach. Najmłodsi będą mogli wspinać się dzięki najnowszemu na świecie systemowi autoasekuracji.

Outdoor zewnętrzny – latem umożliwimy wspinanie na ponad 120 mkw na zewnątrz w zadaszonym miejscu.

WSPINACZKA SPOSOBEM NA ZDROWE ŻYCIE

Uprawiając wspinaczkę przełamujesz bariery.Budujesz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne

Wspinanie można opisać wieloma słowami. Daje poczucie mocy, satysfakcję. To jedna z najbardziej instynktownych rzeczy, jakie od zawsze wykonuje człowiek.

Trzy zasady alpinizmu: zawsze jest dalej niż wygląda. zawsze jest wyżej niż wygląda. Oczywiście zawsze jest trudniej niż wygląda.

Nasz cel równowaga. Wspinaczka uczy koncentracji, dążenia do celu i pozwala rozładować stres.

“Człowiek powinien sięgać dalej niż sięgają ręce. W przeciwnym razie po co istniałoby niebo.”
Robert Browning
“Jesteśmy tym co często robimy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem lecz nawykiem”
Arystoteles
„Trening to nie tylko wiedza o tym, co kształtuje Twoje ciało, ale także o tym co je niszczy i nadwyręża”
Bruce Lee
„Mierz swój sukces tym, co musiałeś oddać aby to uzyskać”
Dalaj Lama