Instruktorzy – Szkoła Wspinania CAMP4 2018-09-27T10:57:37+01:00

Magda Nowak

Magda Nowak
Magda NowakInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
W swojej pracy stawiam na bezpieczeństwo i dobrą zabawę, jednak największą satysfakcję sprawiają mi zadowolone twarze moich podopiecznych po ciężkim treningu.

O mnie

If you don’t speak Polish, it is not a problem. I also teach in English and I will convince you that the laws of physics are just a suggestion.

Moja przygoda ze wspinaniem trwa już od 12 lat. Poza polskimi rejonami skalnymi i górskimi swoje doświadczenie wspinaczkowe zdobywałam w dolinie Bezengi na Kaukazie, w Alpach Szwajcarskich, Francuskich, Włoskich, Austriackich, w legendarnej dolinie Yosemite oraz wielu rejonach skalnych oraz boulderowych Europy, USA i Azji. W sumie wspinałam się w ponad 60 rejonach skalnych i górskich w Polsce i na świecie.
W swoim wspinaniu stawiam na ciągły rozwój i różnorodność: od boulderów na panelu i w skale, przez wspinanie sportowe i wspinanie w rysach po alpinizm i wspinaczkę hakową.

Najlepsze przejścia:

Skalne:
Modus Ponens VI.5
Będkowski Playboy VI.5
Warszawskie Lekcje VI.4/4+
Wahadełko VI.4/4+

Poza tym wiele dróg sportowych na poziomie 7b, VI.4 RP oraz 7a+ i VI.3 OS i FL

Górskie:
West Face, Leaning Tower, Dolina Yosemite 5.7 C3
East Buttress, El Capitan, Dolina Yosemite 5.10b 450m
Trawers przez Pik Jesienina, Gestola 4851m, Dolina Bezengi 4A
Zachodnia grań, Sella 4300m, Dolina Bezengi 3A
Kuffner Arete, Mont Maudit 4465 m, D IV 900m
Contamine-Vaucher, Peigne Gendarme, TD 6a 800m
Kundalinin 6a+ 320m + Luna Nascente 6b 340m (łańcuchówka), Dimore Degli Dei
Cosi e Se Vi Pare 6b, 650 m, Punta Alievi
Folwark Montano VIII/VIII+, Mnich, Tatry Wysokie
Warianty Małolata, Kazalnica Mięguszowiecka, Tatry Wysokie VI+
Hokejka, Łomnica, Tatry Wysokie VII-

W sumie ponad 100 dróg wielowyciągowych w górach.

Zawody:
1. miejsce klasyfikacji generalnej serii akademickich zawodów boulderowych University Climbing Series 2013 (1. miejsce West Virginia University, 1. miejsce Slippery Rock University, 2. Youngstown State University, 2. miejsce University of Akron, 4. miejsce University of Pittsburgh)
Półfinał Mistrzostw Polski w boulderingu w 2013 roku.

Instruktorem Wspinaczki Sportowej MSiT jestem od 4 lat, w tym czasie ukończyłam również kurs „The Science of Training Young Athletes” Uniwersytetu na Florydzie. W swojej pracy stawiam na bezpieczeństwo i dobrą zabawę, jednak największą satysfakcję sprawiają mi zadowolone twarze moich podopiecznych po ciężkim treningu.
Kiedy się nie wspinam – piszę, uprawiam jogę, jeżdżę rowerem, biegam, jeżdżę na nartach i szukam nowych wyzwań.

Zapraszam na sekcje wspinaczkowe oraz lekcje indywidualne.

Joanna Mielczarek

Joanna Mielczarek
Joanna MielczarekInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Lubię wspinać się i przekazywać swoja pasję. Mam duże doświadczenie w pracy instruktora i nadal dużą ochotę na organizację obozów, kursów i zajęć w ramach sekcji wspinaczkowych.

O mnie

Moja przygoda ze wspinaczką rozpoczęła się w 2005 roku na zajęciach WF dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Potem przyszedł czas na kurs w skałach, kurs tatrzański letni, zimowy, kurs na operatora sztucznych ścian.

Wspinam się od 8 lat zarówno na sztucznych obiektach, jak i polskich skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie chętnie pokonuję drogi z asekuracją tradycyjną. Regularnie wyjeżdżam w najciekawsze skałkowe rejony Europy. Swoje doświadczenie przekazuję swoim podopiecznym na kursach i w sekcjach wspinaczkowych dla dorosłych i dzieci.

Od 2008 roku nieprzerwanie pracuję na różnych ścianach, najpierw jako operator, a od czasu kursu instruktorskiego ukończonego w 2010 roku, jako instruktor wspinaczki sportowej. Moje doświadczenie to 8 sezonów szkoleń w skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Górach Sokolich oraz w południowych rejonach Hiszpanii, 8 lat prowadzenia sekcji dla dorosłych, młodzieży, dzieci; kursów na ścianach wspinaczkowych; lekcji indywidualnych. Od 6 lat prowadzę zajęcia WF, wcześniej dla studentów UW, aktualnie dla Politechniki Warszawskiej. Tyle samo lat zajmuję się organizacją i prowadzeniem obozów wspinaczkowych dla młodzieży w skałach Kotliny Kłodzkiej oraz szkoleniem instruktorów parków linowych. Poza szkoleniami wciąż, niezmiennie od 13 lat odnajduję przyjemność we własnych zmaganiach na drogach wspinaczkowych w Polsce, Europie i świecie.

Bliski mojemu sercu jest trening boulderowy, który rodzi prawdziwą moc! Uwielbiam się tym dzielić z innymi, zapraszam!

Maria Skubis

Maria Skupis
Maria SkupisInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Ze wspinaniem jestem związana od 7 lat.

Wspinam się zarówno na sztucznych obiektach, jak i polskich skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie chętnie pokonuję drogi z asekuracją tradycyjną, a w tym roku rozpoczęłam podróże po europejskich rejonach wspinaczkowych.

Wspinanie jest moją pasją, rozwija nie tylko moje ciało, lecz także ducha – to taka joga nad ziemią.

Bliski mojemu sercu jest trening boulderowy, który rodzi prawdziwą moc! Uwielbiam się tym dzielić z innymi, zapraszam!

Ola Śniegocka

Ola Śniegocka
Ola ŚniegockaInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Zaczęłam się wspinać w połowie lat 80, w zasadzie od razu trafiłam w Tatry, gdzie na przestrzeni lat poznałam większość najlepszych i najbardziej zwariowanych wspinaczy tamtych lat i czasów wcześniejszych, z niektórymi z nich dane było mi się wspinać. Aktywnie wspinam się do dzisiaj. Czas spędzony w górach i spotkani tam ludzie są dla mnie wielką wartością.

Poza Tatrami wspinałam się wielokrotnie w Alpach szwajcarskich, włoskich, austriackich, Dolomitach, okolicach Arco i kilku rejonach skałkowych Europy. Najbardziej kocham wspinanie w granicie. Najpiękniejsze drogi jakie zrobiłam w górach to:

  • Rysa Hobrzańskiego-Wschodnia Ściana Mnicha, VII-
  • Pachniesz brzoskwinią na Kopie Spadowej, VII-
  • Schody do nieba na Kazalnicy Mięguszowieckiej, VI+
  • Motörhead na Eldorado w dolinie Grimsel, Szwajcaria, 500 m, 6b
  • Droga Vinatzera, Sella Dolomity, 500 m, VI+
  • Renata Rossi, Colodri, Arco, 300 m, VI+
  • Via Sommadossi, Colodri, Arco, 300 m, VII-
  • Droga Rico Malczyka, Strach ma wielkie oczy, Siwiańskie Turnie, VI+

Każdy rodzaj wspinania, począwszy od panelu, kończąc na górach wysokich, jest niezwykle wszechstronną formą ruchu, daje też możliwość osiągnięcia pełnej koncentracji i dużego spokoju. Swoim kursantom chcę przekazać miłość do wspinania. Zapraszam do moich sekcji dziecięcych i dla dorosłych prowadzonych na Camp4.

Marek Walicki

Marek Walicki
Marek WalickiInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Jestem instruktorem wspinaczki sportowe MSiT. Od kilku lat prowadzę szkolenia dla początkujących i zaawansowanych

Mam również duże doświadczenie w routsettingu czyli układaniu dróg wspinaczkowych i baldów.

Zawsze powtarzam, że wspinanie to przede wszystkim dobra zabawa, która każdego może rozwinąć  z której można czerpać dużo radości oraz pokonywać własne ograniczenia.

Zapraszam na regularne treningi raz w tygodniu w soboty na 10.30 lub 12.30. 

Paweł Pabisiak

Paweł Pabisiak
Paweł PabisiakInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Wspinanie to moja pasja, ale przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

O mnie

Zacząłem się wspinać się w 2003 roku – w czasie kiedy bouldery były jeszcze częścią ścianek wspinaczkowych…. Na szczęście skały Jury były już na miejscu ;­) i tam rozwijałem swoje umiejętności wspinaczkowe przechodząc również kolejne szkolenia w Tatrach.
Jestem członkiem Klubu Wysokogórskiego Warszawa i ukończyłem kurs operatora ścianek wspinaczkowych. Aktualnie jestem instruktorem wspinaczki skałkowej po drogach ubezpieczonych.
Odwiedziłem Kaukaz realizując projekt „Dach Europy” w 2010 r., kończąc w Alpach i na Mt Blanc. Jednak najbardziej lubię wspinanie w nieco cieplejszych klimatach jak Słowenia, Chorwacja nie zapominając oczywiście o naszych rodzimych rejonach Jury.
W Camp4 możecie liczyć na moje zaangażowanie i solidny trening, z nutką dobrego humoru ;­).

Agnieszka Wróbel

Agnieszka Wróbel
Agnieszka WróbelInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Wspinanie jest wielką pasją Agnieszki, która rozwija i doskonali nie tylko na ciężkich treningach, lecz głównie odwiedzając różne europejskie zakątki wspinaczkowe takie jak Chorwacja, Włochy, Cypr. Najlepiej czuje się w formacjach płytowych, które są bardzo wymagające technicznie. W sezonie swój warsztat szlifuje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

W Camp4 możecie liczyć na moje zaangażowanie i solidne treningi.

Adam Petekiewicz

Adam Petekiewicz
Adam PetekiewiczInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Inspiracją do wspinania byli dla mnie czołowi polscy himalaiści i ich sukcesy w górach wysokich. 4 lata temu postanowiłem spróbować swoich sił na ściance i od tej pory wspinam się regularnie.

Jestem zwolennikiem wspinaczki na łonie natury z dolną asekuracją, gdzie stawiam sobie coraz większe wyzwania i jak tylko pogoda dopisuje, znajdziecie mnie w jurajskich skałach. Niezależnie od pory roku doskonalę swoje umiejętności poprzez profesjonalny trening wspinaczkowy na sztucznym panelu.

Chętnie podzielę się swoim warsztatem podczas lekcji indywidualnych. Pomogę również osobom w każdym wieku postawić pierwsze kroki we wspinaczkowej przygodzie na CAMP4.

Łukasz Wojtasiewicz

Łukasz Wojtasiewicz
Łukasz WojtasiewiczInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Wspinanie to moja pasja, ale przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

O mnie

Cześć! Kilka lat temu postawiłem pierwsze kroki na panelu. Od tamtego czasu wspinaczka mnie zafascynowała.

Cały czas rozwijam się pod kątem wspinaczkowym , a od niedawna również jako instruktor na Camp4. Zapraszam na zajęcia w miłej, luźnej atmosferze.

Szymon Doradziński

Szymon Doradziński
Szymon DoradzińskiInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Uwielbiam się wspinać !

O mnie

Wspinaczką zainteresowałem się jeszcze w szkole podstawowej i zacząłem treningi pod okiem trenerki Małgorzaty Kusztelak w sekcji Agama.

1. Skały:
     Jura Krakowsko-Częstochowska (południowa część):
– Lewiatan, Słoneczne Skały (VI.3) RP
 – Harpia, Sokolik (VI.4/VI.4+) RP
 – WdUpie.com, Cmentarzysko (VI.2+) OS
 – Lewy Meningitis, Dupa Słonia (VI.3) FL
 – Prawy Meningitis, Dupa Słonia (VI.2+/VI.3) FL
     Frankenjura (skala UIAA):
 – Dala (8+/9-) RP
 – Galadriel’s Spiegel (8/8+) RP
 – Via Ferrata (8) OS
2. Sztuczna ściana (zawody):
 – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Boulderingu (kat. Junior), Kalisz 2016
 – I miejsce w Pucharze Polski w Boulderingu (kat. Junior), Warszawa 2016
 – II miejsce w Pucharze Polski w Prowadzeniu (kat. Junior), Tarnowskie Góry 2016
 – I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Boulderingu (kat. Junior), 2016
 – udział w Pucharze Europy Juniorów w Dornbirn (kat. Junior), 2017
 – III miejsce w Pucharze Polski w Prowadzeniu (kat. Młodzieżowiec), 2017

Prowadzę zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, treningi dla dzieci, młodzieży.
Zapraszam serdecznie na treningi, kursy i obozy CAMP4.

Andrzej Wardziak

Andrzej Wardziak
Andrzej WardziakInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Wspinanie to nie jedyna moja pasja. Piszę książki. Sprawdźcie jakie.

O mnie

Jestem związany ze wspinaczką od ponad dwunastu lat.
Od pierwszej wizyty na sztucznej ścianie nie było dnia, żebym nie myślał o tym – według mnie – absolutnie najlepszym sporcie. Nie dość, że rozwija ciało to jeszcze bardzo mocno buduje psychikę.
W meandry wspinaczki wprowadzam osoby początkujące, chcące spróbować zarówno bouldeingu, jak i wspinaczki z liną. Gwarantuję indywidualne podejście i dobrą, luźną atmosferę.
Dlaczego wspinaczka to najlepszy ze znanych mi sportów?  To chętnie pokażę i wyjaśnię na spotkaniu indywidualnym.

Paweł Motylewski

Paweł Motylewski
Paweł MotylewskiInstruktor Szkoły Wspinania Camp4
Zapraszam na sekcje do szkoły Camp4.

O mnie

Jacek Dudrak

Jacek Dudrak
Jacek DudrakInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Wspinaniem byłem zarażany od małego. Ciężko mi było od tego uciec. W dzieciństwie do standardowego zestawu zabawek sukcesywnie dołączały coraz to nowe “sznurki” i taśmy, do nauki niezbędnych w życiu 7-mio latka węzłów. Następnie wśród bożonarodzeniowych prezentów album o Nepalu i kurtka puchowa, a w kinie zamiast oczekiwanego “Flubbera” dziwnym zbiegiem okoliczności odbywał się premierowy pokaz “7 lat w Tybecie”.

Przez długie lata wiele osób próbowało mnie przekonać, że wspinanie jest absolutem. Ja również długo zastanawiałem się, czy ma ona większy sens. Jednak w wieku 21 lat, dzięki wspaniałej górskiej przygodzie, dotarło do mnie, że góry są moją pasją. Od tego czasu wspinam się regularnie. I właśnie regularny trening daje mi możliwość przeżywania kolejnych wspaniałych przygód, które we wspinaniu cenię sobie najbardziej.

Zapraszam do wspólnego regularnego treningu.

David Śniegocki

David Śniegocki
David ŚniegockiInstruktor Szkoły Wspinania Camp4

O mnie

Pierwszy raz w życiu pojechałem w skały we wrześniu 1993 a w Tatrach pojawiłem się niecały rok później. Po latach patrzenia z dołu na wyczyny starych łojantów, gdy miałem już 16 lat sam postanowiłem spróbować.

Od tamtej pory jeżdżę rokrocznie w skały i góry, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wspinałem się w wielu rejonach skałkowych w Polsce. Co więcej, zrobiłem paręnaście dróg w Tatrach, zarówno zimą jak i latem. Wspinałem się między innymi na Zamarłej Turni, Mnichu, Kopie Spadkowej, Plecach Mnichowych i Buli pod Bandziochem. Poza Polską byłem też we Włoszech, gdzie próbowałem swoich sił w skałach wokół jeziora Garda.

Moim kursantom chciałbym pokazać, że wspinanie na panelu to tylko początek drogi wspinaczkowej i że nie tylko wspinanie we wspinaniu jest ważne. Zapraszam na moje zajęcia.